Haber-İbrahim İnanç Yıldız

AK Diyarbakır il teşkilatına ait sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Bağlar İlçe Teşkilat Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin de içerisinde bulunduğu 50 kişinin istifa ederek AK Partiye katıldığı iddia edilmişti. Paylaşıma göre AK Parti’ye katılan 50 kişiye rozet takılmıştı. DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Remzi Kaymak, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

“İDDİALAR DOĞRU DEĞİL, ALGI YARATMA ÇABASI VAR”

Ortaya atılan iddianın gerçeği yansıtmadığını söyleyen Kaymak, “İlçe teşkilat başkanı olduğu iddia edilen şahıs ilçe teşkilat başkanı olmadığı gibi ilçe yönetim kurulu üyesi iken şahsi kararı ile partimizden çok önceden istifa etmiştir. Bunun dışında herhangi bir istifa gerçekleşmemiştir. Bahse konu olayı yeni bir olaymış gibi ısıtıp kamuoyunu yanıltmaya çalışan iktidar partisi yine bildik yöntemlerle algı yaratma çabası içerisindedir” dedi.

“ÜSTÜNLÜK KURAMADIĞINIZ PARTİYE ÇİRKİN YAKLAŞIM İÇERİSİNDESİNİZ”

AK Parti ile ilgili konuşan Kaymak, şöyle devam etti: “O eski günlerinizden eser kalmadığından varoluşsal sancılar çektiğinizin farkındayız. Bu sebepledir ki siyasi arenada üstünlük kuramadığınız partimize yönelik bu tarz çirkin yaklaşımlar içerisine girmektesiniz. Her ne kadar çöküşünüzün ayak seslerini duysak da siyasi saygınlığınızı korumanızı beklerdik. Lakin yaptığınız algı operasyonları ve ortaya attığınız yalan iddialarla bunun mümkün olmadığını görmekteyiz. Size sözümüz olsun ki algı operasyonlarınızı ve Ali Cengiz oyunlarınızı bu seçimde size yenilgiyi tattırarak ve sizi Türkiye siyasi tarihinin unutulan dehlizlerine iterek ortadan kaldıracağız.”

Muhabir: İbrahim İnanç Yıldız