HABER: Mehmet Mucahit CEYLAN 

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, aralarında odaların ve SİAD’ların da bulunduğu 31 kurum ve kuruluş, kayyum uygulamalarına karşı çağrı yapmıştı.

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı, bir açıklama yaparak listede kurumsal adlarının izinsiz kullanıldığını söyledi.

Diyarbakır OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bazı medya organlarında, ‘Diyarbakır çevreleri tek ses: Kayyım atanırsa yatırımcı gelmez!’ şeklinde haberler yayınlamış olup haber ekinde sunulan listede kurumsal adımızın da kullanıldığı görülmüştür.

“KURUMSAL ADIMIZIN İZİNSİZ KULLANILDI”

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile İş İnsanları Konseyi tarafından “31 kurum ve kuruluş adına” yapıldığı belirtilen bu açıklamada kurumsal adımızın izinsiz kullanıldığını ve tüzel kişiliğimizi temsile yetkili kişi veya organlarca böyle bir kararın alınmadığını, buna rağmen adımızın kullanılmasının hukuka ve etik kurallarına aykırı olduğunu belirtmek isteriz.

İlimizin yatırım alması hepimizin ortak gayesi olup yatırımın huzur ve güven ortamına bağlı olduğu, bu kapsamda herkesin şehrimizin huzur ve güveni için elinden geleni yapması ve gereksiz gerilim yaratıcı iş ve işlemlerden uzak durması gerektiğini belirtir, bundan sonra yapılacak bu ve benzeri açıklamalarda kurumumuzu temsile yetkili kişi veya organlardan gerekli izinler alınmaksızın adımızın kullanılması halinde yasal haklarımızı kullanacağımızı belirtiriz.”

Muhabir: Mehmet Mücahit CEYLAN