ÖZEL HABER - Zafer TÜZÜN


Diyarbakır’da yaşayan yurttaşlar şehrin birçok noktasında ihlallerden kaynaklı kaldırımları kullanamadıklarını belirterek çözüm bulunmasını istediler.
Şehrin modern yerleri diye tabir edilen yerler ve diğer mahalleler Kayapınar ilçe belediyesi tarafından görmezden geliniyor. Mahalle sakinleri DEDAŞ’ın yaptığı çalışma sonrasında yetkili kurumların işlerini yapmadığını başvurdukları kurumların topu birbirine attıklarını belirterek yaşadıkları sıkıntıları gazetemize aktardılar.Diyarbakır Sokakları Köstebek Yuvasına Döndü3

Mahalle sakinleri, “Diyarbakır’da yaşanan her problem göz ardı ediliyor, hiçbir kurum işini yapmıyor, şehrimizin ara sokakları tamamen sahipsiz. Otobüs duraklarının önü araba dolu. Zaten yollar berbat ve bakımsız birde bunlara kaldırımlara dolan araçlar eklenince mahallede tam bir kaos hakim. Gaziler mahallesinde DEDAŞ’ın yaptığı çalışma sonrası kaldırımlarda yürümek survivor gibi olmuş. Yıkık kaldırımlar yüzünden bazı insanlarımız dışarı çıkamıyor” diye sitem ettiler.

Diyarbakır Sokakları Köstebek Yuvasına Döndü2

“Kapımızın önünün bu şekilde olmasından bıktık”

Ayşenur Zarakolu Caddesinde bulunan okullarda öğrencileri bulunan veliler ise yolların hala yapılmamasına tepki gösterek, “Burada bizlerin geleceği olan çocuklar yetişiyor. Okula giderken aylardır bakımsız olan kaldırımlarla ilgilenilmesini istiyoruz. Yaz aylarında elektrik direkleri yer altına çekilecek diye çalışmalar yapıldı, çalışmalar bittikten sonra belediyenin kendi işini yapmadığını o günden bu yana kaldırımların aynı şekilde durduğunu görüyoruz. Kayapınar Belediyesi acaba bir türlü bu sorunla neden ilgilenmiyor? Biz halk olarak kapımızın önünün bu şekilde olmasından bıktık” diyerek yetkilileri göreve davet etti.

Diyarbakır Sokakları Köstebek Yuvasına Döndü4

Ara sokakların köstebek yuvasına döndüğünü belirten yurttaşlar, “Kayapınar Belediyesi işini bir türlü yapmıyor, çalışanlar bu memlekete hizmet etmiyor, tembellikle, işini savsaklamaktan başka yaptıkları bir şey yok, mahalle halkı olarak çok mağduruz, sokaklara arabalarımız ile giremiyoruz” diye konuştular.

Editör: Ali Çekdar KORKMA