ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA / Veli BALTACI

Diyarbakır'ın Merkez Suriçi'nde bulunan Camii Kebir Mahallesi'nde 15 metrekarelik dükkanında doksanlı yılların moda trendlerini yansıtan vintage kıyafetleri satan Ali Gaffar Ergün, hem daha ucuz, hemde bir tarzı olduğu için genelde öğrencilerin giydiğini söyledi.


KİYAFETLER IRAK'TAN GETİRİLİYOR

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e konuşan Ergün, 3 ay önce bu dükkanı açtığını ve yeni olmalarına rağmen güzel bir ilgi gördüklerini söyledi.
Ergün, kıyafetlerin Irak'ta kurulan pazarlardan alınarak buraya getirildiğini ve kendisinin de getiren aracılardan aldığını belirtti.

Diyarbakır'a Doksanlı Yılların Giyim Tarzı Geldi3


GİYİM TARZINI YANSITIYOR

Dicle Üniversitesi'nde öğrenci olan Ergün, kendisinin de vintage kıyafetleri giydiğini ve dükkanında da tarzı olan kıyafetleri sattığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

KÜRTLERİN GİYİM TARZI

Vintage ürünlerinin Kürtlerin yöresel dışında günlük giydiği giyim tarzı da olduğuna işaret eden Ergün, "Vintage ürünler yabancı dilde eski, eskitme demek. Yoğunluk olarak Kürtlerin yöresel dışındaki giyimini de yansıtıyor.  Bizde bu amaçla sahiplendik ve Diyarbakır'da neden olmasın diyerek bir ilk imza attık. Artık vintage giyim tarzı ürünler Diyarbakır'da da var" diye konuştu.

Diyarbakır'a Doksanlı Yılların Giyim Tarzı Geldi5


NE GİBİ ÜRÜNLER SATIYOR

Ergün sattıkları ürünleri de şöyle sıraladı:

"İçinde çoğunluk olarak etnik ürünlerin satışını yapıyoruz. Bunların içinde çorap, tişört, gömlek, elbise, hırka, yelek, kargo pantolon, kargo, sırt çantaları, kol ve bel çantaları, İran'î etnik sırt çantaları, kolye,bileklik, halhal ve küpe."

Diyarbakır'a Doksanlı Yılların Giyim Tarzı Geldi4


FİYATLAR NE KADAR?

Fiyatların çok uygun olduğuna da dikkat çeken Ergün,"Tişörtler 200 TL, elbiseler 300 TL, pantolonlar 400 TL, kazaklar 400 TL, gömlek 300 TL, çantalar 250 ile 350 TL arası" bilgisini verdi.

Muhabir: Güneş OCAĞA / Veli BALTACI