ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Diyarbakır'da vatandaşlar, alışverişe hız verdi. Bayramın olmazsa olmazı olan şekerler de listenin başında yerini alıyor. Kentte tezgahlardaki yerini alan şekerler renkli görüntüleriyle dikkatleri çekerken, şekerciler bu bayram satıştan memnun değil.

Tadı ile ağızlarda şölen yaşatan bayram şekerlerinin farklı  ambalajlarla tezgahlardaki yerini aldığını belirten şekerci İsmail Mayuş, Kurban Bayramı şeker alışverişinin Ramazan Bayramı'ndaki kadar hareketli ve bereketli geçmediğini söyledi.

Diyarbakır'da Bayram Şekerlerinin Fiyatları Ne Kadar4


RAMAZAN BAYRAMI İLE AYNI FİYATTA 

Merkez Bağlar İlçesi'ndeki dükkanında şeker satan Mayuş, şeker fiyatlarının kilosunun 100 TL’den başladığını dile getirerek şunları söyledi: 
"Bizdeki en ucuz şekerin fiyatı 100 TL, biraz daha iyi olanı 130, daha kaliteli olan ise 40 TL. Ramazan Bayramı'nda da aynı fiyata satıyorduk. Fiyatlar değişmedi. Maalesef ki satışlarımızda büyük bir durgunluk var. Normalde fiyatlar bu belirlediklerimizin üstü olmalıydı. Ama elimizde kalmasın diye bu fiyatlara satıyoruz. Artık eskisi gibi zaten kimse üç, dört kilo şeker almıyor. Bir kilo, en fazla iki kilo ve yarım kilo alıyorlar.”

Diyarbakır'da Bayram Şekerlerinin Fiyatları Ne Kadar3


FİYAT FARKLILIĞI VAR

Diyarbakır'ın biraz d aha elit olan bölgelerindeki AVM'lerde ise fiyatlar çok daha farklı. 240 TL’den başlayan fiyatlar 1200 TL'ye kadar çıkıyor.

Muhabir: Güneş OCAĞA