Tarih, kültür, inanç ve gastronomiyi Mezopotamya'nın eşsiz değerleriyle harmanlayan ve turizm sektörünün profesyonellerini bu benzersiz coğrafyada buluşturan Mezopotamya Turizm ve Gastronomi Fuarı'nın ikincisi 23-26 Mayıs 2024 tarihlerinde Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde TÜRSAB ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasının yanı sıra TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. ve Diyarbakır Fuarcılık ve Ticaret A.Ş. iş birliğiyle gerçekleştirilecek.

Mezopotamya'nın sahip olduğu turizm potansiyelini değerlendirerek ve bu anlamda tüm sektöre yeni iş birlikleri sunarak, ülkemiz ve dünya turizmi için yeni bir turizm destinasyonu haline gelmesini sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen fuar, beklentilerin üzerinde bir başarı sağlayarak her gün binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştı.

Ülkemizin turizm alanındaki potansiyelini ve gelişim hedefini ortaya koymak açısından da oldukça etkili bir platform olacağına inanılan fuarda, yurt dışından ve yurt içinden gelecek ziyaretçiler ile iş birliği görüşmeleri yapılabilecek. Fuarın açılışı 23 Mayıs 2024 Perşembe günü̈ saat 12.00’de gerçekleşecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ