DEM Partili Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ayşe Serra Bucak Küçük’ün ilk genelgesi, ihale, ödeme, kiralama ve izinlerin iptali ile ilgili oldu. 
CEGA’dan Ferit Aslan’ın haberine göre Ayşe Serra Bucak Küçük imzası ile 8 Nisan tarihinde tüm birimler, DİSKİ, Personel A.Ş ve Med A.Ş’ye ilk genelge gönderildi. Genelgede, “31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçiminin ardından belediyemizin başkanlık seçiminde birinci olup 08/04/2024 tarihi itibariyle görev mazbatamı ilgili seçim kurulunda alıp belediye başkanlığı görevini icra etmeye başladım” ifadeleri yer aldı. 

Di̇yarbakir’da Beledi̇yeden Önemli̇ Karar3


Genelgede, 8 Nisan tarihinden itibaren belediyenin tüm birimlerinde, bağlı daire müdürlükleri ve tüm şirketlerinde her türlü ödeme, harcama, ihale, doğrudan temin, mal ve hizmet alımı, personel alımı, araç kiralama, alım-satım, gayrimenkul kiralama, alım-satım gibi tüm iş ve işlemlerin ikinci bir emre kadar durdurulduğu belirtildi. Genelgede, belediye bünyesinde, bağlı idare müdürlüklerinde ve Belediyeye ait tüm şirketlerde çalışan memur, sözleşmeli memur, kadrola işçi ve şirket personel izinlerinin durdurulması, izinli olan personelin izinlerini keserek görev mahallerine dönmesi de istenildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ