ÖZEL HABER - Zafer TÜZÜN

Merkez Sur İlçesinde ihtiyaç sahiplerine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından dağıtılan kömür torbalarının içinden taş çıktı. Yardımı alan vatandaşlar taş dolu torbaları sokağa attı. Sokak ortasında, çöplerin yanında ve metruk yapıların önüne atılan torbalar görüntü kirliliği oluşturdu.

Diyarbakır’da Dağıtılan Yardımlar Sokağa Atıldı3


Yardım alan vatandaşlar, her yıl aynı şeyle karşılaştıklarını belirterek yardım torbalarından kömür yerine taş çıktığını aktardı. Fakir fukaranın ısınması için dağıtılan kömür torbalarından taş çıkmasına anlam veremediklerini ifade eden mahalle sakinleri de devletin ve halkın parasının heba edildiğini söyleyerek duruma tepki gösterdi.

Diyarbakır’da Dağıtılan Yardımlar Sokağa Atıldı5


“BU KÖMÜRLER BEDAVA GELMİYOR, BUNLAR DEVLETİN PARASI”

Tartışmalara neden olan yardım kömürlerinin çöpe atılması olayına Melikahmet Caddesi esnafları da tepki gösterdi. Esnaflar, “Bizler bu kömürlerin caddelere, çöpe veya boş yerlere atıldığını gördükçe içimiz yanıyor. Şayet insanlara yardım yapılacaksa bu işin denetimi de çok önemli. Bu kömürler bedava gelmiyor. Bunlar devletin parası, halkın parasıyla alınıyor. Yoksul halka dağıtılan kömürler iyi değil. İçinden taş çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır’da Dağıtılan Yardımlar Sokağa Atıldı4


“DEPREMDEN BU YANA KÖMÜR YARDIMI YAPMADIK”

Görüşlerine başvurduğumuz Sur ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilisi ise depremden bu yana hiç kömür yardımında bulunmadıklarını ve kendilerine kömür torbaları içinde taş çıkmasıyla ilgili herhangi bir şikayet gelmediğini belirtti.

Diyarbakır’da Dağıtılan Yardımlar Sokağa Atıldı6

Muhabir: Zafer TÜZÜN