Kömür Haberleri

kömür haberleri ve güncel kömür gelişmeleri, kömür ile ilgili tüm video, kömür fotoğrafları ve kömür haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından dağıtılan yardım torbaları, içinde kömür yerine taş çıkması nedeniyle sokağa atıldı.

GENEL

Bölge halkı, Akbelen Ormanı’ndaki kömür madeninde önceki gün 20’den fazla patlatma yapıldığını söyledi. Köylüler çıkan tozdan dolayı insan ve çevre...

Dünya

Çin’in doğusunda kömür madeninde meydana gelen patlamada 7 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi ise kayboldu.

ASAYİŞ

Zonguldak'ta sobadan çıkıp, eve sıçrayan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü. 2 daire kullanılamaz hale gelirken, evde yaşayan Bahar Dombay valiliğin dağıttığı...

Dünya

Çin'in Heilongjiang eyaletindeki bir kömür madeninde işçileri taşıyan vagonunun raydan çıkması sonucu 12 kişi hayatını kaybetti, 13 kişi yaralandı.

Güncel

Yoksul ailelere dağıtılan kömürlerin internet üzerinden satışa çıkarılması görenleri hayrete düşürüyor.

Ekonomi

Van'da hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi odun ve kömür satış sezonunu geciktirdi.

Malatya

Malatya’nın Akçadağ ilçesine çalışmak için gelen ve kırsalda kurdukları çadırlarda kalan aileler, meşe odununu mangal kömürüne dönüştürerek ekmek mücadelesini sürdürüyor.

Dünya

Rusya'nın Ukrayna'dan ilhak ettiği bölgelerden çıkarılan en az 14.3 milyon dolar değerinde kömür bu yıl Türkiye'ye ihraç edildi.

Güncel

Kahramanmaraş depremlerinde dükkanının duvarı yıkılan esnaf, duvarı yıkık dükkanda kömür satışı yaparak ayakta kalmaya çalışıyor. 

Sinop

Sinop’ta devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen kömür torbaları, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çöpe atıldı.