DİYARBAKIR - Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim tarihine atıfta bulunduğu konuşmasında kullandığı DP’nin 1950’deki “Yeter, Söz Milletindir” seçim sloganı Silvan’da polis engeline takıldı. Kılıçdaroğlu’nun resminin bulunduğu ve üzerinde “Yeter, Söz Millettin!” ifadesinin bulunduğu pankart polis tarafından indirildi.

Pankartın indirilmesi sonrası CHP Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından şu açıklama yapıldı:

“CHP Silvan İlçe Başkanı İhsan Kızılkan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun resminin yer aldığı “Yeter, söz milletin” sloganını içeren pankartı asmak için, Kaymakamlığa yazılı olarak başvuruda bulundu. Alınan izin sonrasında söz konusu pankart, polis nezaretinde, karayolunda trafik kesilerek vinç vasıtasıyla Diyarbakır Caddesi üzerine asıldı. Ancak dün gece izinli olarak asılan pankart, bu sabah kimilerini rahatsız etti. Polisler, İlçe Başkanı Kızıltan’a baskı yaparak, pankartın indirilmesini istedi. Yöneticilerimiz, pankartı indirmek zorunda kaldı.

CHP Diyarbakır örgütü olarak, bu tür dayatmaları kabul etmiyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu’nun posterini indirerek, gözden ırak edebilirsiniz ama şunu iyi bilin. Kılıçdaroğlu bölge halkının gönlünde taht kurmuştur. Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılının ilk Cumhurbaşkanı olacaktır. Bunu bilin ve kabullenin. Böyle ucuz oyunlarla, pankart indirmelerle bizleri mücadelemizden ve azmimizden eksiltemeyeceğiniz gibi yenilgiden de kurtulamayacaksınız.” (HABER MERKEZİ)