Bahşiler Mahallesi’nde Bahşiler TYSD Atatürk İlkokulu’na müdür olarak atanan Resul Üstüntaş, köy okulunun fiziki şartlarının elverişsiz olduğunu görünce önce iç ve dış duvar ile bahçeye yaptığı renkli dokunuşlarla fiziki görünümünü değiştirdi. Duvarlara motifler çizip okul bahçesini yeşillendirdi. Pozitif bir etki bırakmak amacıyla öğrencileri tiyatro, sinema, konser gibi etkinliklerle tanıştırdı. Okulu resmen baştan oluşturan Üstüntaş, öğrencilerine hayallerinin ötesinde, koleji aratmayacak bir eğitim ortamı sağlayıp, en iyi eğitim ortamını sunmak için çalışıyor.

ALAÇATI MOTİFLERİYLE SÜSLENDİ

Okulun her köşesinde ayrı oyun alanları oluşturduklarını ifade eden Resul Üstüntaş, “2019 yılında bu okulda okul müdürü olarak göreve başladığımda okulun fiziksel şartları, köy halkının okula bakış açısı, öğrencilerin okula karşı olan tutumları istediğimiz seviyede değildi. Öncelikle fiziksel şartları iyileştirmeyle başladık. Toprak olan bahçeye kilit taşları döşedik. Sınıfları ve okulun tüm iç ve dış duvarlarını boyayarak dış duvarlarımızı Alaçatı motifleriyle süsledik. Dış bahçemizde ise öğrencilerin teneffüslerde oyun oynaması için her köşesine ayrı oyun alanları oluşturduk” dedi.

YAŞAM MERKEZİ HALİNE DÖNÜŞTÜRDÜK

Üstüntaş, öğrencilere okulu yaşam merkezi haline getirmeye çalıştıklarını belirterek şöyle konuştu: “Sinema, tiyatro, konser gibi etkinliklerle öğrencilerin eğlenmelerini, içinde 2 bini aşkın kitap ve birçok zeka oyunu olan çok amaçlı kütüphanelerimizle akademik başarılarının öğrenmeyi tek çatı altında sıkıştırmamak için açık hava sınıfımızla öğrencilerimizin yaşam merkezini geliştirdik. Okulumuzdaki eğitim kalitesinin artması ile eğitim amaçlı göçlerin de önüne geçtik”

Editör: Fuat BULUT