Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine 2023 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından 200 Milyon TL’nin üzerinde yatırım yapıldı. MR Cihazı, Tomografi Cihazı, Röntgen cihazları, Gastroskopi ve endoskopi cihazları gibi çok sayıda cihaz desteğinde bulunularak, vatandaşın hizmetlere zamanında ulaşılması sağlandı.

Sevkler önlendi

Hastanelere bağlı iki adet ek bina yapımı başladı. Daha önce çevre illere sevk nedenlerinin başında yer alan Çocuk Hematoloji ve Çocuk KVC yoğun bakım servislerinin hizmet sunmaya başlamasıyla şehir dışına sevkler önlendi.

Kadın Doğum ve Çocuk Klinikleri Ek Binası sınırlarında 2000 m²’lik ek hizmet binasının yapımı devam ederken, ek hizmet binasının tamamlanması ve projelendirme çalışmaları sürüyor.

SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi sınırları içerisinde 4500 m²’lik ek hizmet binası yapımı ise devam ediyor. Yapılacak olan binada; Mutfak, yemekhane, laboratuvar ve poliklinikler planlanmakta. Ek bina yapımı sonrası ana binada yoğun bakım ve poliklinik yapılmasına yönelik planlama ve projelendirme çalışması başlatıldı.

Revizyonlar tamamlandı

Sağlıkta Hizmet Kalite Standartlarının artırılması amacıyla gerekli revizyonların yapım süreci devam ediyor. Hastanenin ameliyathane revizyon süreci tamamlanmış, doğum salonunda köklü bir revizyona gidilerek anne adaylarının konforunun ön planda olduğu Travay- Doğum ve Lohusa odalarının yapım süreci devam ederken, ana bina tuvalet ve lavabolarının tamamının revizyon süreci bitti. Ana bina kat koridorlarında düzenlemeye gidildi, EMG, EEG, EKG ve ECO çekim odalarının yapım süreci devam ediyor. Düzenleme süreci tamamlandığında yatan hastaların söz konusu hizmetlere daha kolay ulaşması sağlanacak.

Editör: Beritan KAYA