ÖZEL HABER - Ali Çekdar KORKMA
Diyarbakır’da son 7 ayda toplu taşımaya üç kez zam yapılmasından sonra yeni tarife güncellemesi gündemde. Benzin ve mazota peş peşe gelen zamlardan sonra minibüs şoförleri “geçinemiyoruz, zam bekliyoruz” derken, Diyarbakır Özel Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Mehmet Pervane’den açıklama geldi. 

Diyarbakır Ulaşım Zam Gelecek2

“HAFTAYA GÖRÜŞME SAĞLAYABİLİRİZ”

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuşan Pervane, şu ana kadar Büyükşehir Belediyesi’nden herhangi bir talepte bulunmadıklarını ancak önümüzdeki hafta bir toplantı yapabileceklerini söyledi.

Diyarbakır Ulaşım Zam Gelecek3


EN UCUZ TARİFE DİYARBAKIR’DA

İstanbul ile Diyarbakır’daki toplu taşıma ücretlerinin kıyaslanmasını doğru bulmadıklarını ifade eden Pervan, şunları söyledi: 
“Belediyeden şuan için bir talepte bulunmadık, önümüzdeki hafta bir görüşme sağlayabiliriz. İstanbul’da fiyat ücretleri ile Diyarbakır ücretlerini kıyaslıyorlar. İstanbul’da indi bindi fiyatı ile Diyarbakır’daki tek fiyat ücretini bir tutamazsınız. Üniversiteden stada bir öğrenciyi öğrenci kart ile 6 TL’ye götürüyoruz.
Şuan en ucuz ulaşım Diyarbakır’da. Bizim fiyatlarımız Türkiye’nin en ucuz ili şuan. Bir talebimiz yok ama olmayacağı anlamına da gelmez.”

Editör: Ali Çekdar KORKMA