ÖZEL HABER - Zafer TÜZÜN

Diyarbakır merkez Bağlar İlçesi’ne bağlı Bağcılar Mahallesi’ne bağlı Amid Caddesi üzerinde DEDAŞ’ın elektrik direklerini yer altına alma çalışmasından sonra kaldırımların kaderine terk edilmesi ve bozuk olması vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Diyarbakır’da Vatandaşa Kaldırım Eziyeti2


Gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuşan yurttaşlar, “Kaldırımda yürümek imkânsız, böyle kaldırım olmaz. 3 aydır bu eziyeti yaşıyoruz” dediler. 

Amid Caddesi üzerindeki kaldırımların biran önce yapılmasını isteyen esnaflar da Bağlar Belediyesi’ne şu çağrıyı yaptı: “DEDAŞ gelip elektrik hatlarını yer altına aldı. Bizler de o günden beridir bekliyoruz kaldırımları yapsınlar. Şu ana kadar da gelen giden olmadı. Biran önce kaldırımların yapılmasını istiyoruz. Mağduriyeti hem biz hem de kaldırımı kullanan yurttaşlar yaşıyor. Çünkü 3 ay önce elektrik direkleri yer altına çekildi. Burası Bağlar Belediyesi’nin hemen yanı. Yetkililer bunu görmüyor mu? Aylardır bakımsız olan kaldırımlarımızdan dolayı gelen müşterilerimiz rahatsız oluyor” diyerek yetkilileri göreve davet etti.

Diyarbakır’da Vatandaşa Kaldırım Eziyeti3


BELEDİYE’DEN AÇIKLAMA

Bağlar Belediyesi yetkilileri konu hakkında şunları söyledi: “Bu bölgede çalışmalarımız tamamıyla yapıldı. Sadece Toptancılar Sitesi kısmında karo olan yaklaşık 1 metrelik kaldırım kalmış olup ihalesi ilana çıkmış sonuçlanmasını bekliyoruz. Bu da ihale programındadır” dedi.

Muhabir: Zafer TÜZÜN