Gördük, yaptığı yazılı açıklamada, “8 yıllık kayyum döneminde eş, dost kayırmacılığı ile ihtiyacın çok üstünde sayısız insan işe alınmıştır. Bu alımların önemli kısmının bu kentle ilgisi olmayan kişilerden oluştuğu zaman zaman basına da konu olmuştur” dedi.  

“BELEDİYE BÜTÇESİNE AĞIR YÜKTÜ”

Kapasite fazlası işe alımların belediye bütçesine ağır yük oluşturduğuna dikkat çeken Gördük, açıklamasında şu ifadeye yer verdi:

“Aşırı personel harcamaları nedeniyle kaynakların doğru ve etkin kullanımını engellemekte, dolayısıyla kaynaklar kentin altyapı ve üstyapı çalışmalarına yansımamaktadır.

Gerek 31 Mart tarihindeki yerel seçim öncesi yapılan işçi alımları gerekse kayyumlar döneminde ihtiyaç fazlası alınan ve halihazırda kapasitenin üzerinde olan kimi personelin işine Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirleri Genelgesine istinaden son verilmiştir.

Dolayısıyla basına yansıtıldığı gibi bu sayı 400 değil sadece 59 kişinin iş akdinin feshedilmesiyle sınırlıdır. Bu kararın dün Hakkari Belediyesi’ne atanan kayyım uygulamasıyla bir ilgisinin bulunmadığını vurgulamak isteriz.”

Kaynak: Haber Merkezi