Fuat Bulut - Özel Haber

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi’ne bağlı Bağcılar Mahallesi’nde yaşanan olay, 5 bloktan oluşan sitede büyük paniğe neden oldu. Alınan bilgiye göre olay, 16 Haziran Pazar günü Ahmet Kaya Caddesi üzerindeki Capitol Park Evleri’nde meydana geldi. 


D Blok’ta oturan 19 yaşındaki Barış Diyar Pervane, binadan evine çıktığı sırada merdiven korkuluklarına sarılan yılanı son anda fark etti. Şaşkınlık içerisinde kısa süreli şok yaşayan Pervane, evinden getirdiği paspas sapı ile yılanı öldürmeye çalıştı. İlk darbede yaralanan yılan, hızla bina dışına çıkarak uzaklaştı. 

“YILANI SON ANDA FARK ETTİM, ŞOK YAŞADIM”

Korku dolu anları yaşayan Barış Diyar Pervane, gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuştu. Akşam saat 23.30 sıralarında binaya giriş yaptığını ifade eden Pervane, şunları söyledi: “Elimi tam merdiven korkuluğuna atacakken yılanı fark ettim. Bir an için ne yapacağımı şaşırdım. Hatta uzaklaşıp gerçekten yılan mı değil mi diye merdiven korkuluğuna odaklandım. Kısa süreli şok halinden sonra evimin kapısını çalıp pas pası aldım ve yılana vurdum. İlk darbeden sonra korkuları bırakıp hızla binadan kaçtı. Bu yaz mevsiminin sıcaklığından kaynaklı doğada pek çok değişiklik yaşanıyor. Daha önce şehirde böyle bir olay ile karşılaşmamıştım.”

OLAY ANLARI GÜVENLİK KAMERASINDA

Olay anına ait güvenlik kamerası görüntüleri, Barış Diyar Pervane’yi doğruladı. Görüntülerde, kimsenin olmadığı bir anda binaya giren yılan, merdiven korkuluklarına sarılarak üst katlara doğru çıkmaya çalışıyor. O an binaya giriş yapan Pervane, kısa süreli bir bekleyişten sonra yılana paspas sapıyla müdahale ediyor. 

Bu arada olay gecesi durumun belediye ekiplerine haber verildiği, gelen ekiplerin yılanı bulamadığı, çevreye kireçleme yaptığı öğrenildi.

Muhabir: Fuat BULUT