ÖZEL HABER - Beritan KAYA

Diyarbakır’dan Ankara veya İstanbul’a uçak biletleri cep yakmaya devam ediyor. Son dönemlerde Diyarbakır’dan Ankara ve İstanbul’a uçak bileti aratan kişiler gördükleri tablo karşısından şaşırıp kalıyor.

Gün içinde belli saatlerde Ankara’ya uçuşun olduğu Diyarbakır Havalimanı’ndan Ankara’ya uçmak artık bir asgari ücretlinin maaşına tekabül ediyor. Yarın bir işiniz çıktı ve Diyarbakır’dan İstanbul’a gitmek zorundaysanız eğer onun içinde bir asgari ücretin yarısını gözden çıkarmanız gerektiğini biliyor muydunuz?


DUDAK UÇUKLATAN FİYATLAR

Sanayinin, ticaretin ve güçlenmeye başladığı kültür turizminin geliştiği Diyarbakır’da hem gelen yolcu hem de giden yolcular Türk Hava Yolları ile  uçmak istediğinde uçuk fiyatlar ile karşılaşmaya devam ediyor.

Aniden işiniz çıktı ve Diyarbakır’dan İstanbul veya Ankara’ya uçmak zorundaysanız uçamazsınız! Nedeni ise aşağıdaki bilet fiyatları. Gelin birlikte o fiyatlara bakalım.
Yarın için Diyarbakır’dan Ankara’ya gitmek isteyen bir yolcu, saat 03:40 civarında olan uçuşa tam tamına 16.137 lira ödemek zorunda.

İki gün sonraya baktığımızda ise; 22:15 saatinde yine aynı yolcu uçak biletini 16.137 TL’den almak zorunda kalacak.

Diyarbakır’dan İstanbul’a baktığımızda yarın için uçak bileti almak isteyen yolcu ise alacağı bilete 7.836 TL ödemek durumunda kalıyor.
Kısacası Diyarbakır’dan İstanbul veya Ankara’ya gitme durumunuz varsa biletinizi 1 ay öncesinden almanız gerekli, aksi takdirde son güne veya acil sebepten erkenden uçmak zorunda kalırsanız ve asgari ücretli bir çalışansanız, bir aylık kazancınızı gözden çıkarmanız gerekebilir.

Muhabir: Beritan KAYA