Fuat Bulut / Özel Haber

Güneydoğu Ekspres - Diyarbakır’da doğup büyüyen Veysel Aygün, doktor ve sanatçı olma isteğine karşın üniversite sınavında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi’ni kazandı. Okudu mezun oldu, ama o 8 yaşından bu yana hayalini kurduğu sanatçı olma isteğinden vazgeçmedi. Geçen yıl Sezen Aksu’nun “Vay” parçasına klip çeken Aygün, olumlu tepkiler alınca bu kez sözleri Sibel Algan’a ait “Aşk Böyle” parçası için kolları sıvadı.

Müziğini Okan Barış, Aranjeliğini Genco Arı’nın yaptığı “Aşk Böyle” klibi, Diyarbakır’ın tarihi mekanlarında çekildi ve geçtiğimiz hafta Youtube’de yayımlandı.

Gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuşan Veysel Aygün, “Klibimizde Diyarbakır temasına özellikle yer verdik. Türkiye’nin her yeri güzel ama insanın doğduğu yer kadar güzel bir yer yoktur. Her sanatçının bence albümünde 8-10 parça varsa 7-8 parçasını kendi kentinde çekmelidir. Çünkü her ne olursa olsun biz bölgenin insanıyız. Bizi destekleyecek, etrafımızda duranlar da kendi insanımız olacak. Diğer kliplerimizi de Diyarbakır’da çekeceğiz” dedi. 

Yeni klibini Mayıs ayında çekeceğini ifade eden Aygün, ayrıca bölgede yaşanan olayları Türkçe/Kürtçe müziklerle Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda müzikal olarak sahneleyeceklerini kaydetti.