Mezopotamya Ortaokulu’nun 5. sınıf öğrencisi Esilla, hastanede tedavi gördüğü sırada öğretmenlerinin yaptığı sürprizle büyük sevinç yaşadı.

Bir hafta önce baş ağrısı şikayetiyle Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Esilla, tedavi sürecinde karne heyecanını yaşayamayacağını düşünüyordu. Ancak öğretmenleri ve okul müdürü, Esilla’nın bu özel gününü kaçırmaması için harekete geçti.

‘Öğretmenlerimi gördüğümde neredeyse ağlayacaktım’

Serumu bitip üstünü giyerek okula gitmeye hazırlanan Esilla, öğretmenlerini hastanedeki odasında görünce büyük bir sürprizle karşılaştı. Teşekkür belgeli karnesini hastane odasında öğretmenlerinin elinden alan Esilla ve ailesi, duygu dolu anlar yaşadı. Gözyaşlarına hakim olamayan Esilla, öğretmenlerine teşekkür ederek, bir an önce sağlığına kavuşup okula dönmeyi umut ettiğini söyledi.

Esilla, "Mezopotamya Ortaokulu 5/C sınıfında eğitim görüyordum ve şu an 6. sınıfa geçtim. Öğretmenlerim karnemi hastanede verdiği için çok duygulandım, neredeyse ağlayacaktım. Derslerim iyi, özellikle matematiğim çok iyi oldu. Öğretmenlerime ve aileme çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA