Toronto Film Festivali'nde ödül kazanan “Merhaba, Ben Hakkı” belgeseli, Türk göçmen ve başarılı girişimci Hakkı Akdeniz’in etkileyici yaşam öyküsünü anlatıyor. Belgesel ABD’de yayınlanmasının ardından şimdi de Türkiye’de BluTV'den de izleyebilecek.
Amerika’nın en ünlü pizzacıları arasında yer alan Champion Pizza'nın sahibi Diyarbakırlı Hakkı Akdeniz’in filmlere konu olacak hayat hikâyesi hakkında Amerika’da yapılan belgesel Türkiye’de de yayına girdi. Dünyanın en büyük belgesel kanalı Discovery’nin yayın platformu Discovery Plus’ta yayınlanan “Merhaba, Ben Hakkı” belgeseli Türkiye’de BluTV üzerinden yayınlanmaya başladı. İngilizce ismi olan ’Hi I’m Hakki’ olan belgesel “Merhaba Ben Hakkı Akdeniz” adıyla BluTV’de Türk seyirciyle buluştu.
21 yaşında ABD’ye göç eden Hakkı Akdeniz’in zorlu yaşam mücadelesinin anlatıldığı belgesel Discover Plus’ta yayımlanmasının ardından iki hafta üst üste en çok izlenen içerik oldu. "Merhaba Ben Hakkı" belgeseli dünya çapında izleyicilerden de tam not aldı. Belgeselinin başarısı 2023 Toronto Belgesel Uzun Metrajlı ve Kısa Film Festivali'nde de ödüllendirilmeye layık görüldü. Belgeselin güçlü esneklik, inanç ve yılmaz insan ruhu mesajı, izleyicilere gelecek yıllar boyunca ilham vereceği söylendi.