banner9

Filistinli İslami Cihad komutanı öldürüldü

Filistin İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri'nin komutanlarından Baha Ebu'l Ata, İsrail’in Gazze’de bir eve düzenlediği bombardımanda hayatını kaybetti.

İsrail, Gazze'nin doğusundaki Shujaiya Mahallesi'nde bir evi bombaladı. Saldırıda İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri'nin Askeri Meclisi üyesi Komutan Baha Ebu'l-Ata ve eşi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.

Filistinli gruplar İsrail'in saldırısına yanıt olarak İsrail başkenti Tel Aviv dahil çok sayıda bölgeye en az 35 füze attı. Gazze'den yapılan saldırı nedeniyle İsrail'de siren sesleri duyuldu. İsrail basını, Gazze'den yapılan saldırılarda 10 İsraillin yaralandığını ifade etti.

İsrail ordusu sözcüsü Jonathan Concricus de, İsrail’e yönelik çok sayıda roket atışı yapıldığını belirtti.

Sözcü, “Hamas ve İslami Cihad’a mesajımız şudur; biz gerilimin tırmanmasını istemiyoruz (...) Ama savunma ve saldırı senaryolarına hazırız” dedi. Sözcü, bir kaç günlük çatışmaya kendilerini hazırladıklarını sözlerine ekledi.

İki milyon nüfuslu Gazze Şeridi, Hamas’ın kontrolü ele geçirmesiyle birlikte on yılı aşkın bir süredir İsrail ablukasında bulunuyor.  (AJANSLAR)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol