ÖZEL HABER - Güneş OCAĞA / Veli BALTACI

Diyarbakır'da konser veren dünyaca ünlü Kürt opera sanatçıPervin Chakar, gazetemiz Güneydoğu Ekspres'e özel demeç verdi. 
"Herkes dönüp dolaşır Diyarbakır'a gelir" diyen Chakar, "Bu benim Diyarbakır'daki üçüncü konserim. Tabi eğer birinci konserimi saymasak, çünkü o benim için çok özel bir konserdi. Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi'nde yapmıştım. Fakat böyle büyük çapta konserlerimin olması son zamanlarda gerçekleşti. Tabi ki buraya gelmek benim için büyük bir onur. Çünkü müzik hayatıma burada başladım. Müzik eğitimimi burada Güzel Sanatlar Lisesi'nde aldım.

Diyarbakır biz Kürtler için çok önemli ve çok değerli bir yere sahip. Herkes döner ve dolaşır, Avrupa'yı gezer, dünyayı gezer ama yine Diyarbakır'da buluşur. Ben o yüzden Avrupa'dan sonraki konserlerimi Diyarbakır'da yapmaya karar verdim. Ve iyi ki de Diyarbakır'da konser verdim, çok mutluyum" dedi.

Dünyaca Ünlü Kürt Sanatçı Ekspres'e Konuştu3


"HER SENE DİYARBAKIR'DA KONSER VERMEK İSTİYORUM"

Diyarbakır'da her sene konser vermek istediğini belirten Chakar, şunları söyledi: "Burada her sene konser vermeliyim. Çünkü halkın da enerjisini aldım. Büyük bir ilgi var. O nedenle burada konserlere devam etmek istiyorum. Mutlaka her sene gelmek istiyorum Diyarbakır'a. Diyarbakır'da daha çok kültür ve sanatın gelişmesi gerekir. Herkesin bunun elinden tutması taktire şayandır."

Muhabir: Güneş OCAĞA / Veli BALTACI