Hafta sonu nüfus müdürlükleri açık olacak

DİYARBAKIR - Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sınavı 6 Eylül’de yapılacak. Nüfus cüzdanını kaybeden ve geçici kimlik belgesi çıkarmak isteyen KPSS adayları için hafta sonu Diyarbakır’daki nüfus müdürlükleri açık olacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Diyarbakır Valiliği İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü, “6 Eylül 2020 ve 12-13 Eylül 2020 tarihlerinde yapılacak olan 2020- KPSS sınavına katılacak adaylardan nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyen adaylar için sınava giriş belgesi ile 1 adet fotoğrafı yanında getiren adaylara yeni kart düzenleninceye kadar geçerli olacak. Geçici kimlik belgesi verilmesi hususunda Kayapınar ve Yenişehir ilçe nüfus müdürlükleri 6 Eylül 2020 Pazar günü 07:00-14:30, Sur İlçe Nüfus Müdürlüğü 12 Eylül 2020 Cumartesi 07:00-14:30 ile 13 Eylül 2020 Pazar günü 07:00-10:00 saatleri  arasında açık tutulacaktır” denildi.

Açıklamanın devamında, “TCKK ilişkin değerli bedel tahsilatının Vergi Dairesi Müdürlüklerince, anlaşmalı bankalar ve https://ivd.gib.gov.tr üzerinden yapılmaması halinde değerli kağıt bedeli tahsilatı yapılmadan sınava katılacak adayların Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı başvurusunun alınması sağlanarak geçici kimlik belgesi düzenlenecektir. İlk mesai gününde değerli kağıt bedelinin yatırılmaması halinde, kimlik kartı başvurusu iptal edilecektir” uyarısında bulunuldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol