Sabancı Üniversitesi, Diyarbakırlı öğrencileri ağırladı

Bu yıl ilk kez online olarak gerçekleşen Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu aralarında Diyarbakır’ın da bulunduğu 18 ilden öğrencileri ağırladı.

2011 yılından bu yana düzenlenerek 13-17 yaş arasındaki gençlerin farklı alanlarda kendilerini geliştirmelerini sağlayan ve çok kültürlü üniversite ortamına hazırlanmalarına imkan veren Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu, bu yıl ilk kez online olarak gerçekleşti.

29 Haziran - 24 Temmuz 2020 tarihleri arasında iki ayrı dönem halinde düzenlenen lise yaz okullarına Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karabük, Kastamonu, Kocaeli, Mersin, Samsun ve Sinop olmak üzere 18 ilden ve Kanada, KKTC, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere 6 farklı ülkeden toplam 233 öğrenci katıldı.

Öğrencilerin doğa bilimleri, mühendislik, sosyal bilimler, sanat, yönetim gibi 40’tan fazla üniversite dersi arasından seçim yapmasını sağlayarak tatil dönemini eğlenceli bir öğrenme sürecine dönüştüren Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu, proje çalışmaları ve aktiviteleriyle de farklı bir deneyim yaşattı.

Online etkileşimi güçlü bir öğrenme deneyimi

Öğrenciler, cerrahi robotlar ve biyomedikal gibi dersler ile temel bilimler ve uygulamalarla ilgili bilgi alırken, aynı zamanda sorgulama becerisi ve hayal kurma kapasitesinin gelişimi için de özel çalışmalarda bulundular. Özel grup çalışmaları ve sosyal sorumluluk proje geliştirme süreçlerine dahil olan öğrenciler, proje konularını sosyal medyada topluma yalın bir dille anlatarak online etkileşimi güçlü bir öğrenme deneyimi yaşadılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol