CHP: İktidar 3 bin 600 ek göstergeyi kulak arkası yapıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Örgütü, milyonlarca kamu emekçisinin yakından ilgilendiği 3 bin 600 ek gösterge talebine ilişkin Yenişehir’de bulunan AZC Plaza önünde açıklama yaptı. CHP il ve ilçe örgütlerinin bir araya geldiği açıklamada CHP İl Başkanı Gönül Özel konuştu. İktidarın 24 Haziran seçimleri öncesinde milyonlarca emekçiye 3 bin 600 ek gösterge vaadinde bulunduğunu, fakat yerine getirilmediğini hatırlatan Özel, memurların insanca yaşamak için talep ettiği ek gösterge vaadinin yerine getirilmesini istedi.

‘MEMURLAR İÇİN Mİ KAYNAK BULUNAMIYOR?’

Milyonlarca memurun artan enflasyon oranlarında altında ezildiğini kaydeden Özel, “3 bin 600 Ek Gösterge çalıştıkça yoksullaşan, emekli olduğunda da açlık sınırı altında yaşamını sürdürmeye çalışan memurlarımız için hayati önem taşıyor. İktidara yapılan bu çağrılar hep kulak arkası yapıldı. AKP Genel Başkanı her defasında ‘Dünya beşten büyüktür’ derken, 5’li çeteye bugüne kadar 131 kez vergi indirimi yaptı. Yıllardır 3 bin 600 ek gösterge hakkını bekleyen memurlarımız için soruyoruz, 5’li çete milyonlarca memurumuzdan daha mı büyük? İktidar, lüks uçaklara, milyonlarca liralık makam araçlarına, yazlık ve kışlık saraylara, her türlü israfa ve şatafata harcayacak kaynağı bulurken 3 bin 600 ek gösterge hakkını bekleyen memurumuz için mi kaynağı bulamıyor?” şeklinde iktidara seslendi.

 ‘BU SORUNU ÇÖZECEĞİZ’

 Kaynakların halka aktarılmamasının iktidarın bir tercihi olduğunun altını çizen Özel, milyonlarca memurun artık iktidarın vaatlerine inanmadığını söyledi. Özel, partisinin iktidara gelmesi durumunda bu sorunu hemen çözeceklerini belirtti.

 Açıklama alkışlarla son buldu.

Anahtar Kelimeler:
CHP

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol