ÖZEL HABER - Fuat BULUT

Türkiye’de futbol sevgisini derinden yaşayan kentlerden biri de Diyarbakır. Yıllardan bu yana Süper Lig hasreti çeken taraftarlar, kenti 2. Lig’de temsil eden Amedspor ve Diyarbekirspor’dan şampiyonluk bekliyor. Mevcut puan tablosuna göre şampiyonluğa en yakın takım Amedspor. Sadece Diyarbakır’da değil, Türkiye ve dünyanın dört bir yanında milyonlarca taraftarı bulunan Amedspor, bu yıl sezonda fırtına gibi esti.

Golmati̇k Amedspor Dünya Devleri̇ni̇ Solladi2

İlk sezon oynadığı 14 maçta elde ettiği galibiyet serisi ile namağlup takımlar arasında yer alma başarısı gösteren yeşil kırmızılı takım, şu ana kadar 25 maçta 15 galibiyet, 8 beraberlik, 2 mağlubiyet aldı. Toplam 46 gol attı, kalesinde 17 gol gördü. 53 puanla lider Iğdır FK’nın 2 puan gerisinde olan Amedspor, devre arasındaki transferlerle futbol otoritelerinin dikkatini çekiyor. 


YENİ TRANSFERLER TAZE KAN OLDU

Sezonun ilk yarısında iki mağlubiyet alan Amedspor, Teknik Direktör Serdar Bozkurt’un istifasından sonra ikinci yarıda tecrübeli hoca Mesut Bakkal ile anlaştı. Teknik heyetin raporları doğrultusunda daha sonra peş peşe transferler gerçekleşti. Süper Lig ve yurtdışı deneyimi bulunan Çekdar Orhan, Mert Çapar, Yakal Taylan, Berkaycan Değirmenci ve Taşkın Çalış transferleri takıma taze kan oldu. Bu oyuncular, attıkları gol ve yaptıkları asistlerle son 7 maçta üstün performans gösterdi.

Golmati̇k Amedspor Dünya Devleri̇ni̇ Solladi3


SON 7 MAÇIN GOL İSTATİSTİĞİ 2.86

Sezonun ikici yarısında fırtına gibi esen Amedspor, oynadığı son 7 maçta 20 gol atarken, kalesinde 4 gol gördü. Maçlarla ilgili istatistiki bilgileri veren Teknik Direktör Mesut Bakkal, “Maçlarda 2.43 ortalamayla oynuyoruz. Ama şampiyon olmak istiyorsak 2.80’lere getirmemiz gerekir. 2.43 çok iyi bir rakam ama beklediğim 2.80 kazandığımız maçlara göre ortalama. 7 maçı 20 farklı futbolcuyla oynadık. Gol atma oranımız 2.86. Çok önemli bir rakam. Topla oynama süremiz özellikle Aksaray maçında 2 dakikadan fazla bizde kaldı. Bu yüzde 80’lere tekabül eder. Süper Lig’de topla oynama suresi 7 veya 10 saniyedir” dedi.

Golmati̇k Amedspor Dünya Devleri̇ni̇ Solladi4


DÜNYA DEVİ ÜÇ TAKIMI SOLLADI

Oynanan son 7 maça göre Amedspor, dünya futbol devleri Barcelona, Manchester City ve İnter’i geride bıraktı. Barcelona ve Manchester City 7 maçta 17 gol atarken, İtalya Seri A lideri İnter ise rakip kaleleri 19 kez havalandırdı. Amedspor ise 7 maçta 20 gol attı.

Muhabir: Fuat BULUT