5 Ocak 2020 tarihinde kaldığı yurttan ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan Gülistan Doku’nun akıbeti, Meclis’te soruldu. DEM Parti Milletvekili Halide Türkoğlu, “Gülistan Doku’nun, bir vatandaşın ihbarıyla olay yerine giden polisin tuttuğu bir tutanak vardı. Tutanağa göre, vatandaşın ihbarı sonucunda anlaşılan Gülistan’ın, beyaz renkli bir arabaya zorla bindirilmeye çalışıldığı, bunu gören vatandaşında polise haber verdiği olaydı.

Katil zanlısı Zaynak Abarakov’un polislikten ihraç edilen babası E.Y.’ye ait olan ve polis tutanağında olaydan bir gün önce Gülistan’ın zorla bindirilmeye çalışıldığı belirtilen otomobilin, soruşturmanın açıldığı 7 Ocak’ta il dışına çıkarıldığı ve yaklaşık bir hafta sonra tekrar kente getirildiği de yakın zamanda ortaya çıkmıştır. Son olarak Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku’nun Vali ile yaptığı görüşmede bu dosyanın baştan sona yeniden inceleneceğini söylediği belirtmiştir” dedi. 
Türkoğlu, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un yanıtlaması amacıyla verdiği soru önergesinde şunları sordu:
“-Gülistan Doku nerede?
-Gülistan Doku’nun kaybettirilmesinde baş şüpheli olan Zaynal Abarakov hangi yasal gerekçe ile tutuklanmamıştır?
-Gülistan Doku’nun zorla bindirilmek istendiği aracın soruşturma başlatıldığı an itibari ile şehir dışına çıkmasına neden izin verilmiştir?
-Baş şüpheli Zaynak Abarakov’un babasına ait olan ve Gülistan’ın zorla bindirildiği araçta neden DNA testi yapılmamıştır?
-Gülistan Doku’nun kaybettirildiği güzergâhlarda MOBESE kameralarının olmaması ya da bu kameraların çalışmaması tesadüf müdür?
-Gülistan Doku’nun kaybettirilmesinde baş şüpheli olan Zaynal Abarakov ve babasının korunduğu iddiaları doğru mudur?
-Gülistan Doku dosyası yeniden incelenecek midir? İlk günden bugüne dosyada yaşanan eksikliklere dair Bakanlığınız bir açıklama yapacak mıdır?
-Gülistan Doku nerede diye sormak suç mudur? Gülistan’ın akıbetini soran kaç kadın hakkında yaptırım uygulanmıştır?
-Gülistan Doku dosyasında açılan soruşturma dosyaları hangi aşamadadır?”

Editör: Faruk BALIKÇI