Kendi Şehirlerini Tanıyorlar

Öğrenciler, kendi şehirlerini tanıması ve tarihi yapılarla ilgili bilgi sahibi olmaları amacıyla alanında uzman rehberler eşliğinde tarihi Sur İlçesi’ni gezdi. Öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde Dağkapı Meydanı’nda başladıkları geziye Ulu Cami ile devam ettiler. Öğretmenler, Ulu Cami’de yer alan El Cezeri’nin önemli sanatlarından Güneş Saati hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Ardından Hasan Paşa Hanı’nı ve Hz. Süleyman Parkı’nı ve müzeleri gezen öğrenciler, geziden çok memnun kaldıklarını belirttiler.

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde az sayı ile gruplar halinde yapılan etkinlilerde maske, mesafe ve temizlik kuralları en üst seviyede tutuluyor.

Etkinliklerde çocuklar belirlenen takvim ile tarihi Sur İlçesi’nin yanı sıra Eğil Peygamber Kabirleri ve Ergani Makam Dağı’nı, Gazi Köşkü’nü, Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ile Dicle Üniversitesi Zooloji müzesi ve bir alışveriş merkezinde yer alan akvaryumu gezme fırsatı yakalayacak.

Öğrenciler ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin Yenişehir İlçesi Seyrantepe TOKİ’de yer alan havuzunda belirlenen periyotlarla uzman eğitmenler eşliğinde yüzme eğitimi alıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol