Sağlık-Sen'den 'döner sermayede adalet' talebi

Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, beraberinde sendika üyeleriyle birlikte Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde döner sermeye ödemelerine ilişkin açıklama yaptı.

Sosyal mesafe ve maske kuralına uyulan etkinlikte grup adına açıklamayı Memur-Sen Diyarbakır İl Başkanı ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu yaptı. Amaçlarının sağlık çalışanlarının seslerini duyurmak olduğunu belirten Ensarioğlu, "Öncelikle bu zorlu görevde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyoruz. Şuanda tedavi gören tüm sağlık çalışanlarına da Allah'tan acil şifalar diliyorum. Burada toplanmamızın amacı sağlık çalışanlarının seslerini duyurmak, yaşadıkları sorunların çözümü için yetkilileri harekete geçirmektir. Ülkemizin dört bir yanında tüm teşkilatımızla aynı haykırışta bulunuyoruz, diyoruz ki çok geç olmadan, yanlış üstüne yanlış yapmadan sağlık çalışanlarının sesi duyulmalı ve kangren halini almış sorunları çözülmelidir" diye konuştu.

Hemen her gün bir ya da birkaç sağlık çalışanının kör şiddetin kurbanı olduğunu ifade eden Ensarioğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yıllardır konuştuğumuz döner sermaye adaletsizliğinde ve performans uygulamasında bir arpa boyu yol alındı mı, alınmadı. Bunlar bilinmeyen, görülmeyen sorunlar değil. En çok da bu nedenle üzülüyoruz. Ortak akıl ve alternatif çözüm önerilerine kapı aralandığında çözülemeyecek sorun olmadığı inancındayız. Önemli olan çözüm iradesinin ortaya konmasıdır. En altından en üstüne kadar hangi yetkili ile konuşsak, bize hak veriyor, biliyoruz diyorlar. Ancak çözüm noktasında yeterince hassas hareket edilmediğini görüyoruz. Çözümsüzlük, adaletsizlik, aşırı iş yükü, şiddet sağlık çalışanlarının kaderi olamaz. Artık her seferinde tekrarlanan yanlışlıkların, haksızlıkların son bulması gerekiyor. Ek ödeme yönetmeliğinin tümüne yönelik eleştirilerimiz bakidir. İhtiyacı karşılamak üzere geçtiğimiz hafta yapılan düzenlemeyle iyi niyet ortaya konmuş ancak sahanın haklı beklentileri yine karşılanmamıştır. Sağlık-Sen olarak öneri ve eleştirilerimizi her daim yetkililerle paylaştık, paylaşmaya da devam edeceğiz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol