banner9

Sur yeniden inşa ediliyor

Güneş OCAĞA

Diyarbakır Sur Belediyesi önümüzde ki dönem çalışmalarının yönünü belirleyecek olan, halkın tüm kesimlerinin içinde olduğu, görüşünün alındığı, bir stratejik plan hazırlıyor. Bu hazırlanacak olan stratejik plan içerisinde; belediyenin bünyesinde çalışan bütün personellerin ve Sur İlçesi’nde yaşayan halkın 7’den 70’e görüşleri alınacak.

Sur ilçesinin 2019-2024 geleceğine ilişkin vizyon ve misyon oluşturmaya yönelik yürütülen çalışmada proje ve yatırımların gerçekleşme plan ve takvimini belirleme amacıyla hazırlanacak Stratejik Plan’da Sur İlçesi’nde yaşan tüm kesimlerin talep ve beklentilerinin önceliği olacağı açıklandı.

Sur belediyesinin hazırlayacağı Stratejik Plan çalışmaları kapsamında belediyenin çeşitli birimlerinden yetkililerin bir araya gelmesiyle Stratejik Plan Hazırlama Komisyonu oluşturuldu, komisyon ilk toplantısını yaparak çalışma planını ortaya çıkarttı.

Bu çalışma planı kapsamında müdürlüklerle iç toplantılar düzenlenerek değerlendirmeler yapılacak, belediye, bünyesindeki bütün personellerin önerileri alacak.

Çeşitli toplantılar yapılacak

Sur içinde yaşayan yurttaşlarla Sur’un tarihi mekânlarında “avlu buluşmaları” adıyla, ilçeye bağlı köylerde yaşayan yurttaşlarla da “köy meydanı buluşmaları” adıyla çeşitli toplantılar yapılacak.

Bu çerçevede muhtarlarla da toplantılar yapılacak ve Stratejik Plan’a aktif katkı vermeleri sağlanacak ve kentteki çeşitli sivil toplum örgütleri ve meslek odaları ile bir araya gelinerek bu kurumların görüş ve önerileri alınacak.

Eş başkanların da yer alacağı ve 5 aylık bir sürede tamamlanması hedeflenen Stratejik Plan çalışmaları kapsamında Sur halkının beklentilerini, görüş ve önerilerini almak için geniş çaplı bir kamuoyu araştırması da yapılacak.

Sur’un tüm dinamiklerinin katkısıyla hazırlanacak olan Stratejik Plan, tamamlandıktan sonra Belediye Meclisi’ne sunulacak ve burada yapılacak değerlendirmelerin ardından son şeklini alarak kamuoyuyla paylaşılacak.

Eşbaşkanlar, Sur Belediyesi Stratejik Planı çerçevesinde; belediye hizmetlerini katılımcı, planlı, sistemli ve verimli bir şekilde yürütmek olduğunu dile getirdiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol