Vali Karaloğlu’na  ‘Hayırlı Olsun’ Ziyaretleri

DİYARBAKIR - Gün boyu devam eden görüşmelerde, eğitimden sosyo-ekonomik duruma kadar Diyarbakır  hakkında bilgiler alan Vali Karaloğlu, ilk olarak Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya ve sonrasında Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil ile beraberindeki heyeti kabul etti.

Diyarbakır’da faaliyet gösteren işletmelerin talep ve sorunlarının da ele alındığı görüşmelerde ziyaretçiler Vali Karaloğlu’na başarı dileklerinde bulundu.

DTSO ve DTB görüşmelerinin ardından TÜMSİAD (Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği) Diyarbakır Şube Başkanı Hüseyin Oğulmuş ve beraberindekileri kabul eden Vali Karaloğlu, Oğulmuş ile pandemi sürecinin Türkiye’nin ve özellikle Diyarbakır’ın sanayisine yansıması, olumsuz etkileri üzerine bir görüşme gerçekleştirdi ve Diyarbakır özelinde sanayinin gelişimine yönelik yapılabilecek yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Eğitim ve kültür dünyasından temsilcilerle de bir araya gelen Vali Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Doç Dr. Feysel Taşçıer, Eğitim Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, Eğitim Platormu Başkanı Siraceddin Öztoprak, İlim Yayma Cemiyeti Diyarbakır Şube Başkanı Ali Karakaş, Abdulkadir Geylani Vakfı Başkanı Abdulaziz Yatkın ile Diyarbakır Ensar Vakfı Başkanı Mehmet Gözü ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle ve AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’la gün içerisinde birer görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmelerde Vali Karaloğlu tarafından özellikle Diyarbakırlı gençlerin ve çocukların eğitim noktasındaki gelişimlerine vurgu yapılarak, değişen ve gelişen dünyaya hızlı uyum ve bütünleşme konusuna vurgu yapıldı.

Gün sonunda Vali Karaloğlu’na, Batman Valisi Hulusi Şahin ve Batman Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete tarafından “Hayırlı olsun” ziyareti gerçekleştirildi. Valilik Şeref defterinin de imzalandığı ziyarette Vali Şahin ve Başsavcı Mete, Vali Karaloğlu’na yeni görevinde başarılar diledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol