Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi  ve Merkez Yenişehir İlçe Belediyesi’nin zabıta ekipleri İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge doğrultusunda denetim yaptı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen “Koronavirüs salgını” konulu ek genelge doğrultusunda, Türkiye genelinde Koronavirüs’ün bulaş riskinin azaltılması maksadıyla denetimler gerçekleştiriliyor. Denetimler kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Kayapınar ilçesinde taksi, minibüs, otobüs ve öğrenci servis araçlarına yönelik denetim yaptı.

Taksi, minibüs, otobüs ve öğrenci servis araçlarına yönelik yapılan denetimlerde Zabıta ekipleri durdurdukları araçları titizlikle denetledi. Fazla yolcu alan ve İçişleri Bakanlığı genelgesinde yazılan maddelere aykırı şekilde hareket eden araçlar hakkında cezai işlem uygulan Zabıta ekipleri, araç dezenfekte evraklarını incelediği araçlarda bulunan yolculara sosyal mesafenin korunması, maske takılması ve hijyen kurallarına uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, salgının yayılmasının önüne geçmek amacıyla kent genelinde denetimlerini genelge doğrultusunda sürdürecek.

Diyarbakır'ın Merkez Yenişehir İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de, kent genelinde korona virüs denetimlerini sıklaştırdı.

Korona virüs salgınının başladığı günden bugüne, denetimleri sıkı tutan Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerini arttırarak sürdürüyor. İçişleri Bakanlığınca gönderilen ek genelge doğrultusunda, harekete geçen ekipler, eğlence mekanları, restoran ve kafelerde korona virüs denetimleri başlattı. Yetkililer tarafından vatandaşlara, maske ve sosyal mesafe kuralları hatırlatılırken, havaların soğumasıyla birlikte özellikle kapalı mekanlarda çok daha dikkatli olması gerektiği uyarıları yapıldı.

Öte yandan şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçlarında da denetim gerçekleştirilecek. Havalimanı, gar, otogar gibi yerler denetime tabi tutulurken, okul servisleri de detaylı bir şekilde denetlenecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol