1 mayıs Haberleri

1 mayıs haberleri ve güncel 1 mayıs gelişmeleri, 1 mayıs ile ilgili tüm video, 1 mayıs fotoğrafları ve 1 mayıs haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Balıkesir’de inşaat işçilerinin ekmek parası için taş kırdığı görüntüler gündem oldu.

Kilis

Kilis’te tarım işçileri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde tarlalarda üretim yaparak ekonomiye katkı sunmaya devam ettiler.

GÜNDEM

AKP Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla sosyal medya hesabından bir mesaj yayımladı.

Öz Sağlık-İş Sendikası Diyarbakır Şubesi’nin katılımıyla 1 Mayıs kutlandı.

GÜNDEM

İstanbul Saraçhane Meydanı'nda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısı yürüyüşe geçenlere polis müdahalesi aralıklarla sürüyor.

GÜNDEM

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olmasına rağmen bazı işçiler ekmek parası için çalışmaya devam ediyor.

ADANA

Adana'nın Kozan ilçesinde oto tamir atölyelerindeki ustalar 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde de yoğun mesailerini sürdürdü.

İstanbul

Anayasa Mahkemesi’nin kararına rağmen Taksim Meydanı, 1 Mayıs İçi Bayramı kutlamalarına kapatıldı. Taksim’de yürümek isteyenlere müdahale edildi.

GÜNDEM

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için İstanbul'da kutlama noktası olarak belirlenen 40 kutlama noktası için sendikalardan başvuru gelmediği öğrenildi.

GÜNDEM

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'yı telefonla arayarak, 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın Taksim'de kutlanmaması yönündeki...

GÜNDEM

Bu seneki 1 Mayıs İşçi Bayramı’nın Van ile Batman’da diğer şehirlerdeki işçilerin de katılımıyla bölgesel olarak kutlanacağı açıklandı.

GÜNDEM

İstanbul Valiliği Taksim Meydanı'nda 1 Mayıs için DİSK'in başvurusuyla ilgili kararını açıkladı.