Almanya Haberleri

almanya haberleri ve güncel almanya gelişmeleri, almanya ile ilgili tüm video, almanya fotoğrafları ve almanya haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Eğitim

Üniversite sınavına girmeye hazırlanan son sınıf lise öğrencilerine Almanya'da yaşamını sürdürmüş bir iş insanı tarafından yurt dışındaki çalışma fırsatları aktarıldı.

Dünya

Almanya'nın ekonomik kalkınmasına önemli oranda katkı sağlayan, çoğunluğunu Türkiye’den giden oluşturduğu "misafir işçiler" ile Vietnam gibi ülkelerden gelen "sözleşmeli işçiler"...

Sağlık

Dünyayı kasıp kavuran Covid-19’a karşı aşı üreten Almanya merkezli biyoteknoloji firması BioNTech, 315,1 milyon euro zarar açıkladı.

GÜNDEM

Almanya'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden Artı Gerçek-Artı TV kurucu Genel Yayın Yönetmeni Celal Başlangıç, 10 Mayıs Cuma günü Köln'de...

GÜNDEM

İspanya, İtalya ve Almanya'nın Mayıs sonuna kadar “yoğunluk” nedeniyle vize randevusu vermiyor. Randevu alanların başvuruları ise çoğu zaman reddediliyor.

Gaziantep

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, Türkiye ziyaretleri kapsamında Gaziantep’te depremin etkilediği Nurdağı ilçesine geldi.

Dünya

Almanya'da 2022 yılında yaklaşık 14,2 milyon insanın yoksulluk çektiğini ortaya koyan bir rapor yayımlandı. Her beş çocuktan birinin yoksul olduğu...

Dünya

Almanya, ülkedeki Kürt göçmenlerin daha rahat ehliyet alabilmesi için, sınav dillerine Kürtçeyi de ekledi.

Dünya

Almanya Federal Eyalet Temsilcileri Meclisi, ülkede esrar kullanımını kısıtlı olarak yasallaştıran tasarıyı onayladı.

Dünya

Alman Hava Kuvvetleri tarafından Gazze’ye ilk kez havadan yardım bırakıldığı, 4 tonluk yardımın bin metre yükseklikten Gazze’ye indirildiği aktarıldı.

Dünya

Silahlı saldırgan hastaneyi bastı

ASAYİŞ

Almanya’da ölü bulunan 25 yaşındaki şahsın, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bulunan mezarı, ailenin şikayetiyle 'cinayet şüphesi' üzerine açıldı.