Dicle Haberleri

Dicle haberleri ve güncel Dicle gelişmeleri, Dicle ile ilgili tüm video, Dicle fotoğrafları ve Dicle haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası tarafından Dicle’de Koru Ortaokulu'na yaptırılan kütüphanenin açılışı gerçekleşti.

Diyarbakır

25 yıllık evli Saadet Dağ, Van’dan Diyarbakır’a gelerek tek embriyo transferi ile ilk denemede başarılı oldu. Dağ Çiftinin 25 yıllık...

Diyarbakır

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde ortaokullar arası yapılan futbol turnuvasında merkez Fatih Ortaokulu futbol takımı rakiplerine karşı puan üstünlüğü sağlayarak şampiyon oldu.

Diyarbakır

Dicle Atıksu Arıtma Tesisi, günlük ortalama 2 bin metreküp atıksuyu arıtarak Dicle Nehri’nin kirlenmesini önlüyor.

Diyarbakır

Dicle Elektrik, enerji dağıtımında kayıp-kaçak oranlarını azaltmak amacıyla özel bir ölçüm ve haberleşme cihazı projesini başarıyla tamamladı.

Diyarbakır

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde sokak köpeğinin saldırısına uğrayan kadın kolundan yaralandı.

Dicle Elektrik, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde son günlerde 351 adet kaçak trafo tespit ettiklerini açıkladı.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde selde hızlı ve etkin müdahale eğitimleri kapsamında Dicle Nehri’nde 32 AFAD personellerine arama kurtarma eğitimi verildi.

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Doğan Hatun, Dicle ve Feritköşk mahallerini ziyaret ederek, halkla bir araya geldi.

Batman’ın Gercüş ilçesinde 10 yaşındaki işitme ve konuşma engelli Zekeriya Yılmaz, yüzmek için girdiği Dicle Nehri’nde boğuldu.

Dicle Üniversitesi Senatosu, Edebiyat Fakültesi’ne Diyarbakır’ın yetiştirdiği ünlü şair, yazar ve fikir insanı Sezai Karakoç’un ismini verdi. Fakültenin ismi “Sezai...

Diyarbakır'ın Eğil ilçesindeki Dicle Baraj Gölü'nde eğitim dalışı yapan AFAD ekibi, su altındaki birçok tarihi yapıyı görüntüledi.