Evlilik Haberleri

evlilik haberleri ve güncel evlilik gelişmeleri, evlilik ile ilgili tüm video, evlilik fotoğrafları ve evlilik haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Dünya

Tayland senatosu, ülkenin Güneydoğu Asya'da eşcinsel evliliği tanıyan ilk ülke olmasının önünü açan evlilik eşitliği yasa tasarısının son okumasını onayladı.

Diyarbakır

Uzman Klinik Psikolog Özlem Odabaşı, gelenek ve göreneklere bağlı olarak Diyarbakır'da evlilik korkusunun yaygınlaştığını söyledi.

Güncel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu ödemelerinin bugün başladığını söyledi.

Düğün sezonunun başlamasıyla birlikte gelinliklere ilgi artarken, Diyarbakır'daki gelin adaylarının tercihi ise prenses modeli oldu.

ASAYİŞ

Gaziantep Valiliği, sosyal medyada paylaşılan ve Gaziantep'te Suriye uyruklu 8 yaşında 2 çocuğun evlendirildiği düğün görüntülerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Ekonomi

Aile ve Gençlik Fonu üzerinden yeni evlenen çiftlere sağlanacak olan evlilik kredisine 22 günde 4 bin 815 çift başvuru yaptı.

GENEL

Boluspor ile Erzurumspor arasında oynanan maçtan önce kırmızı-beyazlı takımın tribününden bir genç, kız arkadaşına evlenme teklif etti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2023 yılına ait evlenme ve boşanma istatistiklerini açıkladı. 2023 yılında evlenen 565 bin 435 çiftten 18...

Güncel

150 bin TL faizsiz evlilik kredisi için başvuru tarihi belli oldu. Peki evlilik kredisine kimler başvurabilir, nasıl başvurulur, hangi iller...

Güncel

Türk Medeni Kanunu’nun 187. maddesindeki “evlenen kadının kocasının soyadını alacağı” hükmünü iptal eden karar bugün yürürlüğe girdi.

Güncel

Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi, Meclis’te kabul edildi.

Güncel

"Yeni evlenecek çiftlere faizsiz kredi imkanı" vaadinin detaylarını açıklayan Bakan Göktaş yaş sınırı ve gelir kriteri olduğunu söyledi. Sosyal medyada...