Festival Haberleri

Festival haberleri ve güncel Festival gelişmeleri, Festival ile ilgili tüm video, Festival fotoğrafları ve Festival haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Diyarbakır’ın sembolü haline gelen karpuz, her yıl düzenlenen Karpuz Festivali ile şehrin kültürel ve ekonomik hayatına katkı sağlıyor. Peki, 2024...

Dünya

Tayland'da düzenlenen yerel bir roket festivalinde ev yapımı roketlerden birinin seyircilerin bulunduğu bölgeye düşmesi sonucu çok sayıda yaralı var.

Kocaeli

Kocaeli'de 29 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında alışveriş festivali düzenlenecek.

Emilia Pérez adlı film, Cannes'da 9 dakika boyunca ayakta alkışlanarak festivale damga vurdu.

Muğla’da 30 yıl aradan sonra yeniden Letoon Antik Kenti’nde ünlü sanatçılar Seydikemer halkıyla Domates Festivali’nde buluştu.

Düzce’nin Yığılca ilçesi Sarıkaya mağarasında üniversite öğrencilerinin katılım sağladığı CaveFest (Mağara Festivali) etkinliği düzenlendi.

Türkiye’de 1982 yılından bu yana her yıl 18 Mayıs'ta düzenlenen Müzeler Günü etkinlikleri ilk kez bir müzede festival olarak kutlanılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirli sanatseverlere mayıs ayında yine renkli bir sanat programı sunuyor.

Spor

"Güçlükonak Doğa, Kültür ve Su Sporları Festivali"nde yamaç paraşütçüleri havalandı, kanocular nehirde nefes kesti.

Diyarbakır

Bu yıl 6’ıncısı düzenlenen “İstanbul Tattoo Convention” Uluslararası Dövme Festivali’nde geleneksel ‘Deq’ sanatına büyük ilgi gösterildi.

Diyarbakır

Yarın başlayacak olan “Amed Tiyatro Festivali”ne dair konuşan oyuncu Yavuz Akkuzu, "Bu yıl da yoğun ilgi bekliyoruz" dedi.

Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek olan Amed Tiyatro Festivali, 18 Nisan’da başlıyor.