Gazeteciler Haberleri

gazeteciler haberleri ve güncel gazeteciler gelişmeleri, gazeteciler ile ilgili tüm video, gazeteciler fotoğrafları ve gazeteciler haberleri Ekspres Haber - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

CHP İl Örgütü ve CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nde bayramlaşma programı düzenledi.

Diyarbakır

Sur’a bağlı Ağaçlı Mahallesi’nde 1 kişinin hayatını kaybettiği kavgayı izlemek isteyen gazetecilere silahla ateş açıldı.

Eğitim

Eğitim çalışmalarını desteklemeyi en önemli faaliyetlerinden alanlarından biri olarak belirleyen Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti, bu kapsamda öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

GÜNDEM

Tüm basın çalışanlarına ithaf edilen bugün, gazetecilik mesleği yapanları onurlandırmak için 1961’den bu yana 10 Ocak'ta “Çalışan Gazeteciler Günü” düzenleniyor.

Güncel

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti, dün gece Yazı İşleri Müdürümüz Fuat Bulut’a yapılan çirkin saldırıyı kınadı ve olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Dünya

Anadolu Ajansı (AA), İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi'nden gelişmeleri aktaran haber ekibiyle iletişimini yitirmiş durumda.

Diyarbakır

Mezopotamya Kadın Gazeteciler Derneği kuruluşunu ilan etti. Açılışta konuşan derneğin kurucu üyeleri, kadın gazetecilerin sesi olacaklarını belirterek, "Ortadoğu ve dünyadaki...

GENEL

Türkiye Gazeteciler Sendikası sosyal medya üzerinden etiket kampanyası başlattı. Sendika Sputnik Grevinin 40'ıncı gününde gazetecilere dayanışmaya çağrısında bulundu.

Diyarbakır

MKGP ve DFG, tutuklu gazetecilere 1 Eylül dolayısıyla kart gönderecek. 

Diyarbakır

Diyarbakır'da tutuklu yargılanan 15 tutuklu gazeteci hakkında tahliye kararı verildi. 

Diyarbakır

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava duruşmada tutuklu gazeteciler savunma yapıyor. Tutuklu DFG Eşbaşkanı Serdar Altan, “13 aydır tutuklu...

GENEL

Anayasa Mahkemesi, altı aydan az olan çalışma süresinin tazminat hesabında dikkate alınmayacağını öngören düzenlemeyi de iptal etti.