Gölet Haberleri

gölet haberleri ve güncel gölet gelişmeleri, gölet ile ilgili tüm video, gölet fotoğrafları ve gölet haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Gaziantep

Gaziantep’te, serinlemek için gölete giren Burhan Bilgin (19), kardeşi Deniz Bilgin (11) ve İsmail Uygun (25) boğuldu.

ASAYİŞ

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, son 6 ayda sulama kanalları ve göletlerde 17 kişinin boğulduğunu belirterek, uyarılarda bulundu.

Erzurum

Erzurum'da 8 bin dönüm kıraç araziyi sulayacak olan göletin yapımında son aşamaya gelindi.

GENEL

Havaların ısınmasıyla birlikte baraj, gölet, sel kapanı, regülatör, sulama kanalı gibi su depolama ve iletim tesislerine serinlemek isteyenlere uyarı geldi.

Şanlıurfa

Şanlıurfa’da tarla sulamak için kullanılan yapay gölete düşen Canpolat Baran (15) ile onu kurtarmaya çalışan amcası İdris Baran (24), boğuldu.

Diyarbakır

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde son aylarda yağan kuvvetli yağış nedeniyle Boğaz Barajı'nın (sulama göleti) su seviyesi yükseldi.

ÇEVRE

Bitlis’te bazı vatandaşlar, son günlerde etkili olmaya başlayan dondurucu soğuk nedeniyle, donan göletlerin üzerinde halay çekerek keyifli dakikalar yaşadı.

Mardin

İki ilçeye giden içme suyu borusu patladı, tazyikli su metrelerce yükseğe fışkırdı.

Güncel

Adana'nın Kozan ilçesindeki Meletmez Göleti'nin sulama kısmı bu sene devreye alındı. 46 metre yüksekliğinde ve 4,33 milyon metreküp su biriktirme...