Iliç Haberleri

iliç haberleri ve güncel iliç gelişmeleri, iliç ile ilgili tüm video, iliç fotoğrafları ve iliç haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Erzincan

Erzincan'ın İliç ilçesindeki madende 13 Şubat'ta meydana gelen toprak kaymasında toprak altında kalan 9 işçiden 1'inin daha cansız bedenine ulaşıldı.

ASAYİŞ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan'ın İliç ilçesinde maden sahasında meydana gelen heyelanda, toprak altında kalan 9 işçiden...

ASAYİŞ

Erzincan'ın İliç ilçesin'de Anagold şirketinin işlettiği Çöpler Altın Madeni'nde 13 Şubat tarihinde yaşanan toprak kayması sonucu dokuz işçi enkaz altında...

GÜNDEM

DEM Parti Grup Başkanvekilleri Sezai Temelli ve Gülistan Kılıç, altın madenciliğinin yasaklanması için yasa teklifi verdi.

Güncel

Erzincan İliç'teki maden faciasında kaybolan 9 işçiyi arama çalışmaları, heyelan riski nedeniyle durduruldu.

Erzincan

Erzincan'ın İliç ilçesinde maden ocağında meydana gelen toprak kaymasına ilişkin soruşturmada, şirketin Türkiye'deki müdürü C.D. gözaltına alındı.

ASAYİŞ

Erzincan'ın İliç ilçesinde maden sahasında yaşanan toprak kaymasıyla ilgili adliyeye sevk edilen 8 kişiden 6'sı tutuklandı.

Güncel

Erzincan İliç'te gözaltına alındıktan sonra bırakılan çevreci Sedat Cezayirlioğlu'nun maden sahasına 3 kilometre kadar mesafeye girmesi yasaklandı.