Kayyım Haberleri

Kayyım haberleri ve güncel Kayyım gelişmeleri, Kayyım ile ilgili tüm video, Kayyım fotoğrafları ve Kayyım haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Genel

Cizre Belediyesi hizmet binasının çeşitli yerlerine güvenlik nedeniyle, kayyım döneminde yerleştirilen bariyerler, çok sayıda kuşun ölmesine neden oldu.

Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, eski Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi kayyımı Münir Karaloğlu’nun kurucusu olduğu YERELSEN üyeliğinden ayrıldı.

Mardin

Mardin’in Derik ilçesinde kayyım tarafından 4 milyon liraya yaptırıldığı iddia edilen kapı, rüzgara dayanamayıp dökülmeye başladı.

Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun, bankamatik memurlarının provokatif yöntemlerini kabul etmeyeceklerini belirterek kayyıma zemin hazırlandığını söyledi.

Diyarbakır

Hakkari Belediyesi'ne 3 Haziran'da kayyım atanmasına karşı Yenişehir Belediyesi’nin başlattığı kayyım nöbeti sonlandırıldı.

Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde kayyuma karşı nöbet eylemi konser etkinliğiyle devam etti. Beştaş ve Bucak birer konuşma yaptı.

Diyarbakır

CHP Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanı Erdil Baydemir, DEM’li Belediyelerin başlattığı oturma eylemine katılarak kayyım uygulamalarını protesto etti.

Hakkari

Kayyıma karşı düzenlenen büyük Hakkari mitinginde konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, "kayyım derhal görevden el çektirilsin" dedi.

Diyarbakır

Şeyh Said Derneği, Hakkari Belediyesine kayyım atanmasına ilişkin açıklama yaptı: “Demokratik değerlerimize ve insan haklarına büyük bir darbedir.”

Gündem

DEM Parti Grup Başkanvekilleri Gülistan Kılıç Koçyiğit ve Sezai Temelli ile çok sayıda milletvekili kayyım atanmasına karşı İçişleri Bakanlığı’na yürüyor.

Gündem

Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk, Hakkari Belediyesi'ne kayyım atanmasını kınadı, bazı belediye başkanları ise "Biz kınamıyoruz" diyerek tepki gösterdi.

Gündem

Kayyım eylemleri devam ederken DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan ile siyasetçi Leyla Zana Hakkari’ye ulaştı.