Öğrenciler Haberleri

Öğrenciler haberleri ve güncel Öğrenciler gelişmeleri, Öğrenciler ile ilgili tüm video, Öğrenciler fotoğrafları ve Öğrenciler haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Diyarbakır’daki öğrencilerin akademik başarılarının artırılması ve sınavlara hazırlık konularında başarı elde etmeleri için önemli bir protokol imzalandı.

Şırnak

Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim gören öğrencilerin tasarladığı ürünlerin prototipleri, Havacılık ve Uzay Şenliği'nde sergilendi.

Mardin

Mardin’in Midyat ilçesinde, geliri İsrail’in saldırıları altındaki Filistinlilere gönderilmek üzere resim sergisi ve kermes düzenlendi.

Bingöl

Bingöl Üniversitesi öğrencileri, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki ve Filistinlilere destek amacıyla kampüste nöbet eylemi başlattı.

Mardin

Sivil toplum kuruluşları ile üniversite öğrencileri, Cuma namazı çıkışı İsrail'i protesto ederek, Filistin'e destek ve Gazze’de ateşkes çağrısında bulundu.

Muş

Ağrı ilinde düzenlenen okul sporları kapsamındaki Badminton Gençler Grup Müsabakaları heyecan dolu anlara sahne oldu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla düzenlenen "Mehmetçikle 1 Gün" projesi başladı.

Yaşam

Adıyaman’da unutulmaya yüz tutmuş oyunlar okullarda ki çocuk oyunlarında oynandı.

Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi, ilçede ikamet eden 8-15 yaş arası bin 500 dezavantajlı çocuğa yönelik 3 günlük yaz kampının startını verdi.

Eğitim

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) hazırlanan Akademi Liseler ve Konukevi Kız Yurdu...

Diyarbakır

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği etkinlikte bir araya gelen öğrenciler, duyarlılık çağrısı yaptı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin üniversiteye hazırlık eğitimlerinin verildiği “Konuk Evi Kız Yurdu”nda kalan öğrencilere yönelik meslek tanıtımı semineri düzenlendi.