Salgın Haberleri

salgın haberleri ve güncel salgın gelişmeleri, salgın ile ilgili tüm video, salgın fotoğrafları ve salgın haberleri Ekspres Haber - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Sağlık

Bilim insanları, dünya genelinde 50'li yaşlarının altındaki kişilerde kanser vakalarının görülme sıklığının arttığı konusunda uyarı yaptı.

Diyarbakır

Diyarbakır merkez Yenişehir, Kayapınar ve Bağlar ilçesindeki bazı okullarda uyuz vakaları ve bit salgını, hem eğitim camiasını hem aileleri tedirgin...

Dünya

Mauritius, içinde kolera salgını olduğu şüphesiyle Norveç bayraklı bir yolcu gemisinin başkent Port Louis'e demirlemesine izin vermedi.

Diyarbakır

Diyarbakır’da son zamanlarda grip, Covid, Influenza ve soğuk algınlığı vakalarının artmasıyla vatandaşlar aktarların yolunu tuttu.

Politika

DEM Parti Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, Şanlıurfa’daki Covid salgınını Meclis gündemine taşıdı.

Diyarbakır

Diyarbakır’daki dört devlet hastanesinin acil servisine bir günde 4 bin 300 hasta muayene için başvurdu. Çoğunluğu Covid semptomları gösteriyor.

Sağlık

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ‘Hastalık X’ olarak tanımladığı henüz bilinmeyen bir hastalığın küresel bir salgına dönüşebileceği uyarısında bulundu.

Diyarbakır

Son dönemlerde artış gösteren grip, COVID ve İnfluenza vakalarına bağlı olarak nöbetçi eczanelerde kuyruk oluştu, hastalar sıkıntı yaşamaya başladı.

Diyarbakır

Diyarbakır’da Covid-19, grip ve influenzanın birleşmesiyle yaşanan salgın nedeniyle hastanelerin acil servisleri ve nöbetçi eczanelerde kuyruklar yaşanıyor.

Dünya

Dünya Sağlık Örgütü, İsrail'in yoğun bombardımanın eşliğinde tıbbi yardım girişini kısıtlamaya devam ettiği Gazze'de sarılık uyarısı yaptı. UNICEF' de, ishal...

Sağlık

Viral enfeksiyon vakalarındaki artış hız kesmeden devam ediyor.

Diyarbakır

Diyarbakır'da grip ve influenza salgını nedeniyle kimi vatandaş hastane yolunu tutarken, kimisi ise aktarların yolunu tuttu.