Sanayi Haberleri

sanayi haberleri ve güncel sanayi gelişmeleri, sanayi ile ilgili tüm video, sanayi fotoğrafları ve sanayi haberleri Ekspres Haber - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Diyarbakır'daki Sanayi Mahallesi'nde bulunan bir parkta kurulmak istenen baz istasyonuna karşı çıkan mahalleli ile polisler karşı karşıya geldi. Bir kişinin...

Ekonomi

TÜİK'e göre, şubat ayında sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,5 arttı. Sanayi üretimi şubatta önceki aya...

GENEL

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Çankırı’da tatil için başka şehirlere gitmek için yola çıkacak vatandaşlar oto sanayilerde yoğunluk oluşturdu.

Diyarbakır

Diyarbakır’da 3. Sanayi Sitesindeki bir oto boya dükkanında çıkan yangında 3 işçi dumandan etkilendi.

Kocaeli

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir fabrikada sanayi tüpünün patlaması neticesinde 2 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.

Ekonomi

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı 2024 Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,8...

Ekonomi

Sanayi üretimi Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yıllık yüzde 1,1 arttı.

HABERDE İNSAN

Aydın’ın önemli firmalarından OKT Trailer’da çalışan kadın kaynak ustaları, başarılı çalışmalarıyla adeta nakış işler gibi kaynak yapıyor.

Ekonomi

İmalat sanayi genelinde mevsimsel etkilerden arındırılmış kapasite kullanım oranı, bir önceki aya göre 0,6 puan artarak yüzde 77,0 seviyesine yükseldi.

Diyarbakır

Kent merkezindeki 2’nci Sanayi Sitesi’nde faaliyet yürüten 150 hurda dükkanı, Kayapınar Belediyesi tarafından mühürlendi. Hurdacılar, “Aşımızdan olduk” diyerek isyan etti.

Diyarbakır

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde küçük sanayi sitesinde hırsızlık yapan şüpheli, çaldığı malzemeleri satmaya çalışırken yakalandı.

Ekonomi

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) düzenlenen ‘STK İstişare Toplantısı’na katıldı.