Şubat Haberleri

şubat haberleri ve güncel şubat gelişmeleri, şubat ile ilgili tüm video, şubat fotoğrafları ve şubat haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Ekonomi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), şubat ayına ilişkin işgücü istatistiklerini açıkladı. Mevsim etkisinden arındırılmış işsizlik oranı yüzde 8,7 seviyesinde gerçekleşti.

Ekonomi

Şubat ayında dış ticaret açığı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 44,2 azalarak 12 milyar 130 milyon dolardan, 6...

Ekonomi

Ticaret Bakanlığı Şubat ayı ithalat ve ihracat rakamlarını açıkladı. Dış ticaret açığı 29,2 milyar dolar azalışla, 93 milyar dolara geriledi.

ÇEVRE

Şubat ayında 28,7 derece ile Adana'nın Karaisalı ilçesi Türkiye'nin en sıcak yeri oldu.

Ekonomi

Türkiye İstatistik Kurumu, 2024 Şubata ilişkin Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksini açıkladı. Tarımda üretici enflasyonu şubatta yüzde 58,29 oldu.

ÇEVRE

Mavi yolculuğun en önemli noktalarından Gökova Körfezi’nin kenarında yer alan Ula’nın Akçapınar Mahallesi’ne yüzyıllardır Mart ayı sonu, Nisan ayı başında...

Ekonomi

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık yüzde 67,07, aylık yüzde 4,53 arttı.

ADANA

Adana’da Şubat ayının sonunda termometreler 23 dereceyi gösterdi, bahar havasını gören vatandaşlar parklara ve mesire alanlarına akın etti.

Diyarbakır

Diyarbakır’da kış mevsiminin son ayı olan Şubat'ta ilkbahar havası yaşanıyor.

Malatya

Maraş’ta 6 Şubat depreminde en çok etkilenen illerden biri olan Malatya’da çekilen dron görüntüleri, kentteki yıkımın etkisini ortaya koydu.

Diyarbakır

Diyarbakır'da 6 Şubat'taki ilk depremde 1 bloku yıkılarak 89 kişinin yaşamını yitirdiği, diğer 3 bloku da kontrollü yıkılan Galeria Sitesi'nin...