Ticaret Haberleri

ticaret haberleri ve güncel ticaret gelişmeleri, ticaret ile ilgili tüm video, ticaret fotoğrafları ve ticaret haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Edip Paçal ile DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, bayramda esnafa “mekanlarınızı açık tutun” çağrısı yaptı.

Ekonomi

Türkiye'nin cari işlemler hesabı nisanda 5 milyar 285 milyon dolar açık verdi. Ödemeler dengesi tanımlı dış ticaret açığı, nisanda 7...

Diyarbakır

Diyarbakır’da kentin gelişimi için DTSO ve Diyarbakır Ticaret Borsası yönetimi bir araya geldi. Ayrıca Tarım Konseyi toplantısı gerçekleştirildi.

Ekonomi

Türkiye'nin e-ticaret hacmi, geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 115,15 artarak 1,85 trilyon lira oldu.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Kurmanci ve Zazaki seçmeli dersi seçen 700 öğrenciye tablet hediye etti.

Dünya

Türkiye'nin İsrail ile ticareti kesme kararının ardından Tel Aviv'den misilleme kararı geldi.

ASAYİŞ

Yerlikaya, Batman’da yasa dışı silah ticaretine yönelik düzenlenen “Mercek-18” operasyonlarında 121 ruhsatsız tabancanın ele geçirildiğini 4 şüphelinin ise yakalandığını açıkladı.

Ekonomi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayına ilişkin dış ticaret endekslerini açıkladı.

Güncel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail ile ticareti tamamen durdurduklarını belirterek, İsrail'in hukuk önünde hesap vermesi için tüm imkanları kullanacaklarını söyledi.

Politika

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, hükümetin İsrail konusunda toplumu aldattığını söyledi.

Politika

Türkiye'nin İsrail'e ihracatı ve İsrail'den tüm ithalatı durdurduğu bildirildi. İsrail, kararı doğrulayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi.

Güncel

Ticaret Kanunu'nda yapılacak deni düzenlemede, fahiş fiyat artışı yapan işletmelere kapatma yaptırımı geliyor.