ÜNİVERSİTE Haberleri

ÜNİVERSİTE haberleri ve güncel ÜNİVERSİTE gelişmeleri, ÜNİVERSİTE ile ilgili tüm video, ÜNİVERSİTE fotoğrafları ve ÜNİVERSİTE haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


GÜNDEM

Üniversiteye girişin anahtarı olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), üç oturumdan oluşan bir maraton. İşte bu maratonun evreleri…

Diyarbakır

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) ülke genelinde olduğu gibi Diyarbakır’da da başladı.

Sivas

Sivas’ta Cumhuriyet Üniversitesi kampüsüne yıldırım düştü, o anlar cep telefonuyla görüntülendi.

Eğitim

Üniversite sınavına girmeye hazırlanan son sınıf lise öğrencilerine Almanya'da yaşamını sürdürmüş bir iş insanı tarafından yurt dışındaki çalışma fırsatları aktarıldı.

Eğitim

Kobani Üniversitesi'nde 250 öğrenci mezun oldu. Düzenlenen mezuniyet törenine mezunların aileleri ve çok sayıda kişi katıldı.

Şırnak

Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, hemşirelik, işletme ve turizm işletmeciliği bölümleri için öğrenci alacaklarını açıkladı.

Mardin, Muş, Dersim ve Bingöl'den sonra Diyarbakır da Kürt Dili ve Edebiyatı lisans bölümüne kavuştu.

Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin kantinine silahlı saldırı düzenlendi.

Diyarbakır’da Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Dekan Yardımcısı Doçent Dr. Yunus Yılmaz, bir öğrenci tarafından bıçaklı saldırıya uğradı.

Bingöl

Bingöl Üniversitesi öğrencileri, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki ve Filistinlilere destek amacıyla kampüste nöbet eylemi başlattı.

Diyarbakır

Dicle Üniversitesi’nin karşısındaki gölette yüzlerce ölü balık kıyıya vurdu.

Diyarbakır

Diyarbakır Dicle Üniversitesi öğrencileri, "Hayvanseverler Topluluğu" kuruyor. Eczacılık Fakültesi Öğrencisi Elif Boğa, "Amacımız, sadece hayvanlara yardım etmekle kalmayıp aynı zamanda...