Universitesi Haberleri

Universitesi haberleri ve güncel Universitesi gelişmeleri, Universitesi ile ilgili tüm video, Universitesi fotoğrafları ve Universitesi haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Dicle Üniversitesi, yurtdışından yapılacak yatay geçiş başvuruları için kriterlerini açıkladı.

Dicle Üniversitesi Senatosu, Edebiyat Fakültesi’ne Diyarbakır’ın yetiştirdiği ünlü şair, yazar ve fikir insanı Sezai Karakoç’un ismini verdi. Fakültenin ismi “Sezai...

Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi (DÜ) Eğitim Fakültesinin kantinine kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, uluslararası bir başarıya imza attı. Fakülte, 2 yıl süreli Uluslararası Akreditasyon Sertifikası almaya hak kazandı.

Diyarbakır

Diyarbakır’da bulunan Dicle Üniversitesi Hastanesi’nin son zamanlarda bilboardlara astığı reklamların hastanede yaşanan sorunlarla uyuşmadığı görüldü.

Dicle Üniversitesi, hemşire, mühendis, teknisyen, kütüphaneci ve tercüman gibi çeşitli meslek gruplarından 72 sözleşmeli personel alacağını duyurdu.

Diyarbakır

Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kılıç, kuraklık nedeniyle suyun daha bir önem kazandığını söyledi.

Diyarbakır

Dicle Üniversitesi öğrencileri, asansörün düşmesi sonucu yaşamını yitiren Zeren Ertaş ile üniversitelerinde yaşanan taciz olayına ilişkin oturma eylemi yaptı.

Yerel

 Dicle Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı, Malatya İnönü Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye Üniversitelerarası Voleybol Bölgesel Lig Turnuvası'nda namağlup şampiyon oldu.