Uzman Haberleri

Uzman haberleri ve güncel Uzman gelişmeleri, Uzman ile ilgili tüm video, Uzman fotoğrafları ve Uzman haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Diyarbakır

Kurban Bayramında sağlıklı beslenilmesi için uzmanlar et tüketimi konusunda uyarıda bulunurken, kronik rahatsızlığı olanların sakatat tüketmemesi gerektiğine dikkat çekildi.

ÇEVRE

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şube Müdürü Şahin Şahbaz, yurt genelinde yaşanacak hava durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

GENEL

Tüm Türkiye'de hava sıcaklarının artmasıyla birlikte sık görülmeye başlanan güneş çarpmasıyla ilgili uzmanlardan uyarı geldi.

Diyarbakır

Diyarbakır'da aniden bastıran sıcaklıklar konusunda Prof. Dr. Ahmet Kılıç, önemli uyarılarda bulundu.

Eğitim

Sınav dönemlerinin öğrenciler için kaygı ve stres kaynağı olabileceğine dikkat çeken uzmanlar öğrencilere kritik tavsiyelerde bulundu.

İstanbul

Deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Bingöl-Karlıova, Muş ve Bitlis için deprem uyarısında bulundu.

GENEL

Renk ve enerjileri birbirinden farklı olan doğal taşlar güzellikleriyle kendine hayran bırakırken birlikte kullanıldığında ise baş ağrısı ve huzursuzluğa neden...

Sağlık

Doktorlar brucella hastalığının Doğu ve Güneydoğu’da çok sık görülen bir hastalık olduğunu belirterek, peynir ve sütteki tehlikeye dikkat çekti.

Sağlık

Uzmanlar, erken teşhisten önce hastalıktan korunma yollarının önemine dikkat çekiyor.

Diyarbakır’ın en eski ve son Hasır Bilezik ustası Şaban Şükrüoğlu, atölyesinin kapılarını Ekspres’e açtı ve yıllardır işlediği Hasır Bilezik yapımını...

Karabük

Karabük'te uzman çavuş evinin camlarını sildiği sırada 3. kattan düşerek yaralandı.

Diyarbakır

Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Satar, Diyarbakır’da sinek artışı konusunda uyarıda bulundu.