Yayla Haberleri

yayla haberleri ve güncel yayla gelişmeleri, yayla ile ilgili tüm video, yayla fotoğrafları ve yayla haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Güncel

Gercüş ilçesinde göçerler, hava sıcaklıklarının artmasıyla yaylalara doğru yolculuğa başladı.

Güncel

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yaylalara göç başladı. Yüzlerce koyun sürüsü ile başlayan yolculukta besiciler kilometrelerce yol kat ediyor.

Şırnak

Şırnak’ta göçer hayvancılığı ile uğraşan 5 bin insan ile 400 bin küçükbaş hayvanın kışlaklardan yaylaklara doğru zorlu yolculuğu başladı.

HABERDE İNSAN

Adana’nın Kozan ilçesinde termometreler 30 derece ve üzerini göstermesi ile birlikte vatandaşlar daha serin olan Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli ilçelerinde ki...

Erzurum

Erzurum’un İspir ilçesine bağlı Yedigöl köyü Dikenli Yaylası'na çığ düşmesi sonucu onlarca ev yıkıldı.

ÇEVRE

Rize’nin Ayder Yaylası Ramazan Bayramı tatilinde ciddi bir doluluk oranına ulaştı.

ÇEVRE

Sıcak havalarının iyiden iyiye hissedildiği Afyonkarahisar’da doğa adeta baharı beklemeden uyandı. Afyonkarahisar’daki yaylalarda yılkı atları görüntülendi.

Elazığ

Havaların soğumasıyla birlikte yaylalardan dönmeye başlayan Elazığlı üreticiler, 55 günün ardından sürüleriyle birlikte Keban Baraj Gölü kıyısına vardı.

Şırnak

Şırnak yaylalarına gelen besicilerden sonuncusu, 400 küçükbaş hayvanıyla Siirt'te gitmek için yaklaşık bir ay sürecek yolculuğu başladı.

Erzincan

Sıcak yaz aylarının kendini iyice hissettirdiği Erzincan’da, sürü sahipleri küçükbaş hayvanların kırkımına başladı. Önceden toplanıp satılan yünler, son dönemlerde yeterince...

Güncel

Ağrı’nın merkeze bağlı Yakınca köyünde bulunan yaylalarda geleneksel yöntemlerle yapılan koyun kırkma işlemi başladı.

Güncel

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Gazipaşa Günnercik Yayla Şenliği büyük coşkuya sahne oldu.